Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Coronavirüs Tedbiri!

Coronavirüsle mücadele kapsamında, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu uçuşları durdurdu. Detaylar haberimizde...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Coronavirüs Tedbiri!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Coronavirüs Tedbiri!

11 Mart tarihinde ülkemizde de görülen coronavirüs salgını nedeniyle birçok tedbir alındı. Salgının ciddi boyutlara gelmesiyle birlikte alınan kararlara yenileri eklenmeye başlandı. Özellikle son günlerde seyahat düzenlemeleri dikkat çekti. Yurt dışı seyahatler askıya alınırken yurt içi seyahatler de sınırlandırıldı. Son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu yazılır bir açıklama yaparak, havalimanına uçuşların durdurulduğunu belirtti. 

Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Değerli Misafirlerimiz, Coronavirüsü etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda Türkiye hava sahası 27 Mart gecesinden itibaren yurtdışı uçuşlara tamamen kapatılmıştır. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurtiçi uçuşlarda sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurt içi ve yut dışı tüm uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, geçici bir süre için durdurulmuştur. 

Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz. Sağlıcakla kalın... İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR