Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın,  CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'ın Maltepe'de gerçekleştirileceği mitinge Saadet Partisi'nin de katılacağı yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Aydın yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:

"Bugün bir takım basın yayın organlarında CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'ın, Maltepe'de gerçekleştirecekleri mitinge ilgili olarak 'Mitinge Saadet Partisi de katılacak' şeklinde bir beyanı olduğu görülüyor. Bu açıklama doğruyu yansıtmamaktadır. Saadet Partimizin söz konusu mitinge katılım konusunda aldığı henüz bir kararı ve herhangi bir açıklaması olmamıştır.

Konuyla ilgili Genel Merkezimizin açıklamaları dışında herhangi bir beyana itibar edilmemesi hususunda gerek basının, gerekse kamuoyunun hassasiyeti önemlidir."

CHP LİDERİ HDP'LİLERLE KARTEPE'DE KUCAKLAŞTI

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na verilen cezayı bahane ederek yollara düşen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında, FETÖ'cülerden sonra şimdi de HDP'liler birleşti. CHP'nin sözde 'Adalet Yürüyüşü'nün 19'uncu gününde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği yürüyüşçüler Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bir araya geldi.

YÜRÜYÜŞ BAHANE PROVOKASYON ŞAHANE

Kemal Kılıçdaroğlu' nun Ankara' dan İstanbul'a yürüyüşünün aslında sadece toplumda bir kaos oluşturmak adına yapıldığı artık gün yüzüne çıktı

Yürüyüş adı altında yapılan provokasyona eli kanlı terör örgütü PKK, gezi terörizmine destek veren gruplar ve her defasında Türkiye aleyhine eylemde bulunan Alman ajan vekiller bu yürüyüşe destek verdi. 

Kılıçdaroğlu dün yaptığı konuşmada bu kaos planı için 'Bu daha başlangıç' diyerek asıl niyetlerini açıkça belli etti.