Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT Tır'ları  davasından tutuklanmasını yazılı bir metinle değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Karamollaoğlu, hukuk önünde herkesin aynı olduğunu ifade ederek, herhangi bir suç varsa, hukuk şartları içinde bunun hesabının sorulması şartlılığını belirtti.

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ KONUSUNDA ENDİŞELİYİZ"

Temel Karamollaoğlu, "Fakat son yıllarda var olan olaylar sadece adaletin mekanizmasının işleyişi olumlu değil, Türkiye'nin geleceği konusunda da haklı endişelere neden olacak nitelikte olduğunu belirtti. halkın reyleriyle seçilmiş, yeri, kimliği, adresi belli bir milletvekili hakkında, böyle bir tutuklama kararı verilmiş olması, bu korkularımız daha da artırmıştır." ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE HASSAS BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR"

Türkiye'nin hem içeride hem dışarıda oldukça ince bir çizgiden geçtiğine beyan eden Temel Karamollaoğlu, bu zor dönemlerde en önemli şeyin adalete oluşan güven duymak oldugunu dikkati çekti.

KEMAL KILIÇDAOĞLU'NA GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

Sadeet Partisi'nden  yapılan açıklamada, Karamollaoğlu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak Berberoğlu'nun tutuklanması hakkında "geçmiş olsun" dileklerini ilettiğinin bilgisi de verildi.