Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısında, Manisa'da askeri kışladaki gıda zehirlenmesi olayını dile getirerek, "Bu tip olaylar son zamanlarda niye yükseldi? Ortaya atıldığı  şekilde firma hükümete yakın kesimler tarafından mı destekleniyor?" suallerin şüpheye mahal vermeyecek biçimde yanıtlanmasının zorunlu olduğunu ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklandığını hatırlatan Karamollaoğlu, "Tabiki hukuk önünde herkes eşittir. Herhangi bir suç işlenmişse hukuk kuralları çerçevesinde bunun hesabı sorulacaktır. Bundan kimsen şüphe duymaz duymamalıdır." şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, fakat son zamanda yaşananların, hukuk ve ülke adına kaygı oluşturduğunun altını çizerek, "Damatlar tartışması bunlardan bir tanesi. Kaç gündür 'o damat niye alındı, bu damat niye bırakıldı?' tartışmasını yapıyoruz. Asıl sorun damat, yeğen, dayı sorunu değildir. Ahmet'in alınması ya da Mehmet'in bırakılması da değildir. Hakkın nasıl işlediği ve işleyeceğidir." açıklamasını yaptı.

"DEVLETLER KURALLARLA YÖNETİLİR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki göstermek için başlattığı yürüyüşe dair de açıklama yapan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Saadet Partisi olarak bu yürüyüşü Kılıçdaroğlu'nun demokratik bir seçimi şeklinde değerlendiriyoruz. Şiddete karşı herhangi bir ilana yer vermediği takdirde kınanacak bir adım olarak da değerlendirmeyeceğiz.

Fakat bu yürüyüş sebep gösterilerek toplumda yeni çatlaklar oluşmaması için herkesin en yüksek gayreti göstermesi gerektiğinin de altını çiziyoruz. Halkımız içerisinde yeni çatlakların oluşmasına sebep olacak her çeşit üslup ve tavırdan itinayla uzak durmalıyız.

Bu konuda en dikkatli olması gereken kurum siyasettir. Kimse aklından çıkartmasın ki devletler inayetlerle değil, kaidelerle yönetilir. Bu kaideler de yasalardır."