S-400'ler Teslim Edildi! Spekülatörlerin Beklediği Olmadı

ABD, NATO ve Avrupa'nın karşı çıktığı S-400'lerin ilk kısmı Türkiye'ye teslim edildi. S-400'ler hususunda ABD'nin devamlı olarak Türkiye'yi tehdit etmesinden sebep, S-400'lerin Türkiye'ye gelmesiyle birlikte bazı kesimler tarafından piyasalarda adeta kıyametin kopacağını öne sürülüyordu, fakat beklenen olmadı.

S-400'ler Teslim Edildi! Spekülatörlerin Beklediği Olmadı

S-400'ler Teslim Edildi! Spekülatörlerin Beklediği Olmadı

Türkiye'nin hava savunma gereksinimini karşılamak için Rusya'dan aldığı S-400 Hava Savunma Sistemleri'nin Türkiye'ye teslim başladı.

ABD, NATO ve Avrupa ülkeleri en başından bu yana bu anlaşmaya karşı çıkıyordu. Özellikle ABD Türkiye'yi karşı açık ekonomik yaptırımlarla tehdit ediyordu.

S-400'LER GELDİĞİ GÜN DOLAR UÇAR ALGISI...

Bu nedenlerden sebeple Türkiye'nin anlaşmadan vazgeçmeyerek S-400'leri teslim almasıyla birlikte piyasalarda bir 'kriz' olacağı ve Türkiye'nin bu 'kriz'den kaçınması için anlaşmadan vazgeçmesi gerektiği algısı kurulmaya çalışılıyordu.

DOLARDA SINIRLI TEPKİ

Türkiye bugün bütün tehditlere karşı, Rusya'dan S-400 Hava Savunma Sistemlerinin ilk bölümünü teslim aldı. Güne 5,6810 TL'den giren dolar S-400 haberinin gelmesiyle birlikte 5,72'lere dek çıkmasa da bu seviyede tutunamadı ve 5,71'lere düştü.

Öte taraftan BIST 100, 99 bin 178 puandayken S-400 teslim haberi geldi. Haber ardından BIST 100'deki düşüş yalnızca 1.2'yle sınırlı kaldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR