Rusya'dan S-400 Açıklaması

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Türkiye’ye ilk S-400 sevkiyatının yakın zamanda gerçekleştirilmesinin planlandığını açıkladı.

Rusya'dan S-400 Açıklaması

Rusya'dan S-400 Açıklaması

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Moskova Güvenlik Konferansı öncesinde RT TV kanalına açıklamada bulundu.

"MÜTHİS RUH SERTLİĞİ VE EĞİLMEZLİK GÖSTERDİLER"

Fomin açıklamasında, “Askeri teknik işbirliği alanında işbirliğimiz aktif şekilde gelişiyor. S-400 projesini biliyorsunuzdur. Yakın zamanda bu kompleksin ilk kısmının sevkiyatı planlanıyor. Diğer projelerde de aktif şekilde işbirliği yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Fomin, Türk partnerlerinin aktif tavrına vurgu yaparak, “ABD’nin S-400’e ilişkin güçlü baskısına rağmen müthiş ruh sertliği ve eğilmezlik gösterdiler. Bu çok şey söylüyor” diye konuştu.

"TÜRKİYE İLE İŞBİRLİĞİ OLMADAN ÇÖZMEK İMKANSIZ"

Fomin, Rusya ve Türkiye’nin ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve askeri teknik işbirliği dahil olmak üzere tüm alanlarda yükselişte olduğuna dikkat çekerek, “Askeri alanda işbirliği yapıyoruz, belirli bir formata sahibiz. Suriye konusunda da işbirliği yapıyoruz. Türkiye, Astana sürecinin garantör ülkelerinden birisidir ve Türkiye tarafı ile işbirliği olmadan İdlib çatışmasızlık alanının kurulması başta olmak üzere Suriye’deki barış sürecinde bazı konuları çözmek imkansız” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri