Rusya'dan Flaş S-400 Açıklaması! 'Bahara Hazır Olacak'

Türkiye’nin aldığı S-400 füze savunma sistemleri, Ankara-Washington hattında gerilim başlıklarından biri olmaya devam ederken sistemlerin kullanım takvimi hakkında Rusya’dan açıklama geldi.

Rusya'dan Flaş S-400 Açıklaması! 'Bahara Hazır Olacak'

Türkiye’nin aldığı S-400 füze savunma sistemleri, Ankara-Washington hattında gerilim başlıklarından biri olmayı sürdürürken sistemlerin kullanım takvimine ilişkin Rusya’dan açıklama geldi.

Dubai’de bir fuara katılan Rusya Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitriy Şugayev, S-400 sistemlerinin 2020 baharına kadar kullanıma hazır hale getirilerek TSK’nin hizmetine verileceğini ifade etti.

Şugayev, “Türkiye ile olan S-400 sözleşmesi planlandığı şekliyle sürüyor” ifadelerini kullandı. Şugayev, Türk askerlerinin eğitiminin de bu yılın sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını kaydetti.

ABD Temsilciler Meclisi, S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören bir kararı bu ay başında onaylamıştı.  

S-400 alımı sonrası Türkiye’nin ABD tarafından F-35 savaş uçakları programından çıkarılması hakkında da konuşan Şugayev, “Beşinci nesil savaş uçaklarının geliştirilmesi için teknolojik yardıma hazırız” şeklinde konuştu. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR