Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz' deki savaş gemileri ve denizaltından Suriye' deki DEAŞ mevzilerine 6 füze fırlattığını beyan etti. Saldırıdan kurtulan militanların ise daha sonra hava saldırıyları ile öldürüldüğü belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı' ndan gelen açıklamada, "Rusya Donanması' nın Amiral Essen, Amiral Grigorociç fırkateynleri ve Krasnodar denizaltısı Akdeniz' in doğusundan Suriye' deki DEAŞ mevzilerine 6 Kalibre kruz füzesi gönderdiği" ifadeleri kullanıldı.

Yapğılan açıklama saldırı eyleminin neticesinde DAEŞ'in Hama' nın Akerbat kasabasındaki kontrol noktalarının ve mühimmat depolarının vurulduğu belirtildi.

Krasnodar denizaltısının sualtından saldırı eylemi düzenlediği ifade edilen açıklamada "Kalan DEAŞ militanları ve mevzileri de Rus Hava Kuvvetleri' nin hava saldırıları ile imha edildi" ifadelerine yer verildi.

TÜRKİYE VE İSRAİL' E BİLGİ VERİLDİ

Bakanlık, Türkiye ve İsrail komutanlıklarına saldırılar ile alakalı önceden bilgi verildiği de belirtildi.

Bölgede militanların olduğu bir hedefin de imha edildiği kaydedilen beyanda, DEAŞ' ın Hama' ya farklı güzergahlardan militan sevk ettiği duyuruldu.

Açıklamada "Karanlık ve zorlu arazilerden yararlanılarak, Hama' ya farklı güzergahlardan militan, mühimmat ve cephanelik sevk ediliyor" ifadeleri kullanıldı.