Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu Tarabya Köşkü'nde kabul etti.

KRİZ DEĞİL NEŞE VAR


Kabule Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı

Görüşmede çekilen fotoğraflarda; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve masadaki isimlerin oldukça neşeli olduğu dikkatlerden kaçmadı.

PUTİN'LE TELEFON GÖRÜŞMESİ


Geçtiğimiz gün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ve Katar'da yaşananları ele almıştı.


AFRİN OPERASYONU


Rus askerlerinin, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin elinde bulundurduğu Afrin'i terk etmesiyle, Türkiye'nin bölgede yeni bir operasyon yapması ön görülüyor.

Saat 15.15 başlayan toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Yapılan açıklmaya göre gündeme alınacak konular arasında, Suriye meselesi, doğalgaz hattı projesi bulunuyor. Özellikle Suriye'de daha önce kabul edilen silahsızlık bçlgesi anlaşmasının devamı yönünde bir karar çıkması bekleniyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce Putin'le telefonda görüşerek start verdikleri Mavi Akım projesi üzerine de değerlendirmeler yapılcağı kaydedildi