23 Temmuz 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 33°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST102.539
Dolar5,6869
Euro6,3634
Altın259,38

Rusya Devlet Başkanı Putin: Avrasya'nın Güvenliğini Birlikte Güçlendirec

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gönderdiği mesajda "Türkiye ve Rusya'nın, Avrasya'nın güvenliğini birlikte güçlendirmeye devam edeceğine eminim." ifadelerine yer verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yılbaşı sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeni yıl mesajı gönderdi. Kremlin Basın Servisinden yapılan açıklamada, Putin’in, Erdoğan’a yeni yıl için tebrik mesajı gönderdiği açıklandı.


Putin’in, Türkiye ve Rusya arasında başarılı bir şekilde gelişen ilişkilerden ötürü memnuniyetini dile getirdiği belirtilen mesajda, “Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde ilk ünitenin inşaatı başladı ve TürkAkımı doğal gaz boru hattının deniz kısmında inşaat tamamlandı.” ifadesini kullandı.


İki ülke arasındaki ilişkilere yönelik yeni planların da yapıldığını vurgulayan Putin açıklamanın devamında , “Moskova ve Ankara'nın ortak çabalarıyla, Suriye'de terörizmle mücadeleye ve bu ülkedeki siyasi sürece kararlı bir katkı sağlanıyor." sözlerine yer verdi.


Türkiye ve Rusya arasında tüm alanlarda, iki ülke halkının faydasına yönelik çalışmaların devam edeceğine inandığını belirten Putin, “Türkiye ve Rusya’nın, Avrasya'nın güvenliğini birlikte güçlendirmeye devam edeceğine eminim." dedi.


Vladimir Putin’in bu hamlesinin son dönemde normalleşen Türk-Amerikan ilişkilerine yönelik kritik bir mesaj olduğu değerlendirmeleri yapıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri