RTÜK'ten Erol Mütercimler'in Skandal Sözleri İçin İnceleme

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nin açıklamasının ardından RTÜK de bir açıklama yayınlayarak Erol Mütercimler'in sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu.

RTÜK'ten Erol Mütercimler'in Skandal Sözleri İçin İnceleme

RTÜK'ten Erol Mütercimler'in Skandal Sözleri İçin İnceleme

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, akademisyen ve yazar Erol Mütercimler'in, imam hatip mezunları hakkında söylediği sözler için suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. 

Mütercimler, Haber Global'de katıldığı ve tarikatların tartışıldığı bir program sırasında, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışmada, 'Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız' ifadelerini kullandı. 

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nden yapılan açıklama şöyle: 

'Erol Mütercimler'in imam hatip camiasıyla ilgili haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamları hakkında ÖNDER olarak hukuki süreç başlatıyoruz. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftiralarına izin vermeyeceğiz.'

İmam Hatipliler Derneği suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

RTÜK: İnceleme başlatılmıştır

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği'nin açıklamasının ardından RTÜK de bir açıklama yayınlayarak Erol Mütercimler'in sözleri nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu. Duyuruda, 'Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler'in İmam-Hatip Camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur' denildi. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR