Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), izdivaç programları,gıda satışı ve cinsel içerikli ürün satan televizyon programlarına ceza yağdırdı.

SİLAH REKLAMINA SIKI YAPTIRIM

RTÜK, bu cezalarından ayrıca silah reklamı ile elektronik sigara gibi sağlığa zararlı bazı ürünlerin satışını gerçekleştiren televizyon platformlarına ve küfürlü içeriklerin yer aldığı çeşitli dizilere de yeni KHK kapsamında ağır cezalar uyguladı.

SOHBET HATLARININ TANITIMI, ÜRÜNLERİN SAĞLIK BEYANIYLA SATIŞI YASAK

29 Nisan'da gerçekleşen  690 sayılı KHK'nın 60'ıncı maddesinde gerçekleşen  düzenlemede, radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, takviye edici gıdalar ve  benzeri destekleyici ürünler de dahil olmak üzere herhangi bir ürünün sağlık  beyanıyla satışına, pazarlanmasına veya reklamıyla sohbet, arkadaşlık, eş bulma  hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımı yasaklanmıştı.

RTÜRK GEÇTİĞİMİZ HAFTA 49 UYDU KANALINA TARİHİ CEZA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK),49 uydu kanalına tarihin en büyük cezasını verdi. 690 sayılı KHK ile getirilen yaptırımları dikkate alan RTÜK, uydu üzerinden "ahlaksız, dolandırıcı, cinsel içerikli ve gıda takviyesi ürün satışı, arkadaşlık hatları reklamı" yapan, "ara-kazan", "bul-kazan" gibi programlarla dolandırıcılık düzenleyen kanallara para cezası uyguladı.