Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), izdivaç programları,gıda satışı ve cinsel içerikli ürün satan televizyon programlarına ceza yağdırdı.

49 UYDU KANALINA TARİHİ CEZA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK),49 uydu kanalına tarihin en büyük cezasını verdi. 690 sayılı KHK ile getirilen yaptırımları dikkate alan RTÜK, uydu üzerinden "ahlaksız, dolandırıcı, cinsel içerikli ve gıda takviyesi ürün satışı, arkadaşlık hatları reklamı" yapan, "ara-kazan", "bul-kazan" gibi programlarla dolandırıcılık düzenleyen kanallara para cezası uyguladı.

RTÜK’ÜN CEZA YAĞDIRDIĞI 49 UYDU KANALI ŞUNLAR

Seymen TV, Shopping Channel, Sıhhat TV, Son Hedef TV, TV 2000, Turizm Türk, Vatan TV, World Beauty Channel, Yasin TV, Yek, Yeni Sinema TV, Yıldız Rize TV, Yurdum TV, 4 Eylül TV, Viva ve Em TV, Anadolu TV, Anadolu Yurdum TV, ANC TV, Bedir TV, Ber TV, Berat, Derya TV, Dolunay İnt, Dolunay TV, Evin TV, Evren TV, Farklı TV, Ful TV, Genç, Hazan TV, Hlt TV, Hm, HTV, Kanal C, Kanal S, Maksim, Maxi TV, Maya TV, Medyam 14, Mega Müzik, Mega Suare, MGC, Nisa TV, One Best TV, Damla TV, Outlet TV, Park TV, Plus Music'dan oluşan 49 uydu kanalına 5’er kez yayın durdurma ve en üst para cezası olan reklam gelirlerinin yüzde 5’i oranında para cezası kesildi.