Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ByLock uygulamasını kullandıkları ortaya çıkarılan ROKETSAN'da görevli 4 kişi için "terör örgütü üyeliği" suçlamasından iddianame hazırlandı.

İddianamede, şüpheliler Erhan Uzun, Sadullah İmat, Ahmet Arabacı ve Ümit Ersoy için, "Silahlı terör örgütüne katılma" suçundan 7,5 seneden 15 seneye dek hapis talebinde bulunuldu.

Şüphelilerin verdiği ifadelere de konulan iddianamede, itirafçı olan Ersoy, üniversite yıllarında cemaate ait evlerde kaldığını belirtti.

Üniversiteyi tamamlamasının ardından Ankara'ya geldiğini söyleyen Ersoy, Kara Harp Okulunu kazanan kardeşinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen aleyhine konuşması sebebiyle örgüt üyelerinin kendisine ulaştığını ve ikazlarda bulunduğunu ifade etti.

"ÖRGÜT ÜYELERİNİN KAMU'DA İSTİHDAM EDİLECEĞİ SÖYLENDİ"


Kardeşinin disiplin notlarının düşmeye başladığını aöyleyen Ersoy, zarar görmemesi için tekrardan cemaatle bağlantı kurduğunu iddia etti.

Kardeşine uygulanan mobbing sebebiyle tanıştığı cemaat mensupları yardım istediğini ifade eden Ersoy, bazı kişilerin araya girmesiyle birlikte kardeşinin sorunlarının ortadan kalkmaya başladığını vurguladı.

Ümit Ersoy, "2013 senesinin sonlarına doğru bu gruptan ayrılmaya karar verdim. İstemeye istemeye bu şahıslarla görüşmeye devam ettim. Bu süreç içerisinde de Ali ya da Sami isimli bir örgüt üyesi KPSS puanına gerek olmadan beni kamuda istihdam edebileceklerini, nokta atışı ilan açtıklarını söyledi. Daha sonra 2013 yılı Haziran ayında ROKETSAN'da göreve başladım." ifadelerini kullandı.