İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) katılımcılarından Kültür AŞ'nin genel müdürlüğüne Rıdvan Duran getirildi.

Anadolu Ajansı'nda İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak görev yalan Duran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'nin yeni genel müdürü oldu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Duran, aynı esnada Türkiye Wushu Federasyonu'nda yönetim kurulu üyeliği görevini üstleniyor.

Duran, daha evvel de Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreter yardımcısı, Sakarya Üniversitesi'nde genel sekreter yardımcısı, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (SASKİ) yönetim kurulu üyesi, Sakaryaspor Kulübü asbaşkanlığı ve başkanvekilliği ile Türkiye Karate Federasyonu'nda asbaşkan olarak görev almıştı.

NEVZAT KÜTÜK GÖREVİNDEN ALINMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katılım firmalarından Kültür A.Ş'de genel müdür Nevzat Kütük, görevden alındı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bildiride, görevden almayla alakalı herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

ERDO-GONE SKANDALI

Geçen aylarda İBB'nin bir iştiraki olan Kültür A.Ş'nin aylık olarak çıkan dergisinde ERDO-GONE skandalı yaşanmış ve basi geçen dergi kapatılmıştı.
1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi'nin 27. sayısındaki skandalın ortaya çıkarılmasından sonra dergi yayın hayatına nokta koymuştu.


SEMİH TERZİ'NİN BALDIZI KÜLTÜR AŞ'DE

Bu hafta da darbeci Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi'nin kardeşi Ayşegül Albayrak'ın İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü'nün özel kalemi olarak görev yaptığı ortaya çıkmıştı.