Bingöl Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK'nın bir nevi siyasi uzantısı DBP'nin dağ kadrolarına terörist yetiştirmek için siyaset akademileri kurduğunu ve bu eğitimleri ise EĞİTİM-SEN'de aldığını tespit etti.

Akşam gazetesinin haberine göre, Bingöl'deki yapılanmanın mimarı da 'Hasan' Kod adlı PKK'lı Abdülbaki Ö. Abdülbaki Ö.'nün terörist adaylarına verdiği eğitimler arasında, hendeklerin önemi, sivil itaatsizlik eylemleri sırasında memurlar, esnaflar ve gençlerin görevleri neler olacak? gibi konular yer alıyor.

İŞTE DETAYLAR...

Kursa katılanlar kandırılmaya müsait üniversite öğrencileri ve bölge gençlerinden oluşuyor. PKK'nın felsefesini, ideolojisini ve tüm pratik eğitimleri alan teröristler daha sonra silah kuşanıp dağ kadrosuna katılıyor. Teröristlere ardından DBP'nin sözde sertifikası veriliyor.

Emine Ayna ve Kamuran Yüksek imzalı sertifikada, "DBP Siyaset Akademisi'nin 'Zihniyeti bizim olmayanının, pratiği de bizim olmaz' anlayışıyla yaptığı eğitim başarıyla tamamlamıştır. Demokratik mücadele yaşamınızda başarılar dileriz" yazıyor.

Öte yandan, operasyon kapsamında gözaltına alınanlardan 15 kişi tutuklanıp cezaevine konuldu.