En son Fatih Camii'nde yatsı namazı kılan ardından da sırra kadem basan İskender'in, çizimleri arasında 'Umreye gitmeli' ve 'Cinci hocaya muska yaptırdığını' anlatan yazılar bulunduğu öğrenildi.

34 yaşındaki Nurdan İskender, 21 Aralık Pazartesi akşamı Kasımpaşa'daki evinden çıkıp, ikindi namazı kılmak için Fatih Camii'ne gitti. Beraberindeki arkadaşı Zeliha Ural'ın telefonla konuştuğu sırada ise Nurdan İskender sırra kadem bastı.

Ağabey Melik İskender, kardeşinin eve dönmemesi üzerine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne kayıp başvurusunda bulurdu. Polis, yaptığı araştırmalar sonunda Nurdan İskender'in çantasını aynı gece Unkapanı'nda yol kenarındaki bir ağacın altında buldu. Genç ressamın çantasındaki eşyalar ile parasının alınmadığı görüldü.

Son dönemde dini konulara ilgi duymaya başladığı belirlenen Nurdan İskender'in Fatih Camii'ne birlikte gittiği arkadaşı Zeliha Ural ifadesinde "Nurdan'la camiye gittik. Namazdan sonra, psikoloğa gidecektik. Dışarı çıktığımızda bana telefon geldi. Ben telefonla konuşurken Nurdan gitmiş. Ne olduğunu anlamadım" dedi.

Polisin izini sürdüğü genç ressama ait çizimler arasında Fatih'te faaliyet gösteren bir cemaat ilgili yazılar ile 'Umreye gitmeli' bir not bulundu. Ayrıca İskender'in not defterinde 'cinci hoca' diye bahsettiği bir kişiye muska yaptırdığını yazdığı görüldü.