Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, dün resmi temasları çerçevesinde günübirlik gittiği Ürdün ziyaretinde basın mensuplarına verdiği demeçler, bugün gazetelere yansıdı.

ATLETLİ FOTOĞRAF SORULDU

Posta'dan Hakan Çelik'in yazısında yer verdiği hususlar içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü esnasında karavanda yemek yerken atletli halde çekilen fotoğrafı oldu.

"ATATÜRK'ÜN OTURDUĞU KOLTUĞU BEN GÖRDÜM"

Fotoğrafa gelen eleştirilerden sonra Kılıçdaroğlu'nu savunanların kullandığı "Atatürk’ün partisi CHP’nin başında, Atatürk’ün koltuğunda oturuyor..." ifadelerinin anımsatıldıması üzerine Reis-i Cumhur Erdoğan; "Doğru bir tanımlama değil.

Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’dan aldığı koltukta oturuyor. Onun Atatürk’ün koltuğu ile ne ilgisi var? O Atatürk’ün oturduğu koltukları görmemiştir bile. Ama ben gördüm. Çankaya’da gördüm." ifadelerini kullandı.

"ZAVALLLI HALE DÜŞÜYORLAR"

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafa dair; "Atatürk’ü böyle atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğine tanık oldunuz mu? Trajikomik. Bu görüntüler ile zavallı hale düşüyorlar." dediğini belirtti.

Her fırsatta Atatürk'ü kullanmaya çalışan CHP'nin ise bu planları Reis-i Cumhur Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından suya düştü.