Özel Haber/Haber365

Reis-i Cumhur Erdoğan görevinin 3. senesinde, Oğuz Haksever'in sunduğu özel yayında önemli açıklamar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle çocuklarla ilgili bölümde yaptığı konuşma izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. 

Reis çocuk sevgisini şöyle değerlendirdi:

"Bakın bizim iktadırımızdan önce seçilme yaşı 30'du. Biz bunu şuan 18'e indirdik. Bu bizim gençlerimize verdiğimiz değeri ortaya koyuyor. Tabi burada şöyle bir ayrım var. Bizim gençlerimiz birileri gibi Çanakkale'de şehitliklerde, bira içip, şarap içip, bilmem ne içip göbek atmıyor. Bizim gençliğimiz oraya yalnızca dua eder. İşte biz bu gençliği her alanda kullanmak için ön plana çıkarmak için seçilme yaşını 18'e indirdik.

DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR

"Ben bu kardeşlerimizle ilk kez Ankara'da karşılaştım. Hatta orada Caner diye bir arkadaşım var. Şimdi onların sevgileri çok başka. Size yaklaşımları çok başka. Sevgileri karşılıksız. Ben tanıştım bu kardeşlerimle şimdi beni her gördüklerinde kollarını açıp sarılıyorlar.

"TORUNLARIMA VAKİT AYIRMAYA ÇALIŞIYORUM"

Her fırsatta torunlarıma vakit ayırmaya gayret ediyorum. Şimdi 6. torunumda geldi. Canan Aybike. Rabbim olmayanlarada nasip etsin. İşte geçen paylaştık gördünüz Ömer Tayyip ile beraber çalışıyoruz. Keza Ahmet Akif ile de öyle. Onlarla paylaşımda bulunmayı seviyorum. Maşallah onlarda çok zeki, birşey öğretmek istediğimde çabuk kavrıyorlar. Değerlerine sahip çıkıyorlar. Marmaris'te bu hain olay başımıza geldiğinde Ahmet Akif'te vardı, durumu güzel bir şekilde izah ettik. O da anladı tabi bize zorluk çıkarmadı.

Öte yandan ben çocukların mektupklarına da cevap vermey çalışıyorum. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Bazılarının bir isteiği oluyor, yardımcı oluyoruz. Bazıları hal hatır soruyor onlara selamlarımızı yolluyoruz. Bizi evlerine davet ediyor gittiğimiz yerlerde onlara misafir oluyor bir bardak çaylarını içiyoruz. Cumhurun başı olmakta bunu gerektirir çünkü. Biz her daim milletimizin yanında yer aldık ve almaya da devam edeğiz."