Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit ailelerine başsağlığında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari'de şehit düşen asker İbrahim Halil Çetinkaya ve güvenlik korucusu olan Fevzi Altunkum'un ailelerine başsağlığı diledi.

Gelen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari'de şehit düşen piyade sözleşmeli er Çetinkaya ve güvenlik korucusu Altunkum'un ailelerine başsağlığı telgrafı gönderdi.

KILIÇDAROĞLU’DA ŞEHİT AİLESİNE DAV AÇTI

Ocak ayında, Fırat Kalkanı Harekatı operasyonunda görevli olan Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, El Bab'da şehit olmuştu.

HDP’Yİ DESTEKLEYENLERİ İSTEMİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarafından şehidin ailesine çelenk gönderilmişti Ancak getirilen bu çelenk büyük bir tepki ile karşılandı. Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği çelenk, ‘HDP’ye desek verenleri görmek istemiyoruz’ sloganları eşliğinde şehidin cenaze töreninden uzaklaştırıldı.

CHP’nin avukatları, gönderilen çelengin cami avlusundan çıkarılması üzerine hareke geçti. Şehidin acılı ailesine ‘mala zarar vermek’ ve ‘kamu görevlisine hakaret’ten dava açıldı. Şehidin yakın akrabası Fatih Taşkın için ise yakalama kararı verildi.

SİHA’LARDAN KILIÇDAROĞLU GİBİ PKK’DA RAHATSIZ

Diğer yandan, Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracının (SİHA) sadece CHP’yi rahatsız etmediği PKK’nın genel merkezi Kandil’i’de rahatsız ettiği belli oldu.