Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Hilye-i Şerif Yarışması Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Onun yolunda attığımız her adım bizim için şereflerin en büyüğüdür, en şereflisidir. Bizim görevimiz onun yolundan gitmektir.

Ecdadımızın hat ve hilye sanatlarına gösterdikleri ilgi, Peygamber Efendimiz'e olan sevginin derinliğini ve samimiyetini ortaya koyuyor. Kuran-ı Kerim'i en güzel tarzda yazıp çoğaltmak bize en güzel sorumluluktur.

Ülkemizde hat, hilye ve tezhib gibi sanatlara olan ilginin artmasından memnuniyet duyuyoruz.

Mehmet Çebi'lerin sayısını artırmamız lazım. Herhalde böyle bir rekabete 'hayır' demezsiniz değil mi?"

Son yıllarda belediyelerinde bu konuda desteği oldukça fazla. Her dönem çeşitli mesleklerle ilgili kurslar açan belediyeler hat, hilye ve tezhib sanatıyla ilgilide kurslar açıp halkı bu konuda eğitmeyi planlıyor. Devlet desteği ile açılan ve belediyelerin düzenlediği bu kurslara ise katılım bir hayli yoğun oluyor. Erkek ve kadınların hem meslek edinmek hemde bir sanat aktivitesinde yer almak adına bu kurslar kayıt yaptırmak için belediyelere başvuruyorlar