Reis-i Cumhur Erdoğan, Ankara'da, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

İşte konuşmadan satırbaşları:

Dün hayatını kaybeden AK Parti Giresun İl Başkanımız Hasan Ali Tütüncü kardeşimizin ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

2019 SEÇİMLERİ

Bize dava adamı, milletin adamı olarak görev alacak AK Parti kadroları gerekli.

Mart 2019 ve Kasım 2019 bizim için önemli seçimler. Bunun için her aşamada çok titiz olmalıyız, en küçük bir lekeye, en küçük bir zayıflığa izin vermemiz mümkün değil. Ülkemize yönelik saldırıların dozu artmakta.

ANA MUHALEFETİN KULLANDIĞI DİLE TEPKİ

Türkiye'nin en büyük talihsizliği çapsız bir ana muhalefet partisine sahip olması. Ana muhalefet partisi, Türkiye'nin kaybetmesi pahasına yönetimi ele geçirme anlayışıyla hareket etmekte. Dil, normal bir muhalefet dili değildir, adeta bir terör örgütü dilidir. Şu anda Almanya'daki iktidar-muhalefet mücadelesindeki ortak payda ne? Türkiye'ye saldırı, Erdoğan'a saldırı. Burada da ana muhalefet partisine bakıyorsunuz, terör örgütüyle aynı safta.

''UYMAYAN KİM VARSA KENARA KOYMAMIZ LAZIM''

Daha çok çalışarak en iyi kadroları göreve getirerek daha çok proje üretme çabası içinde olmazsak bu iş olmaz. Bu yürüyüşe ayak uyduramayan kim varsa başta bakanlarımız olmak üzere kenara çekilmesi lazım. Bu yürüyüşe engel mi oluyor? Kenara çekilcek. Millete hizmette laubalilik mi yapıyor? Kenara çekilecek. Millete hizmette her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var? Kenara çekilecek. Buralarda dikkatli olmaya mecburuz.