Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da kıldığı cuma namazının ardından gündeme ilişkin soruları yanıtlarken bir gazetecinin sorusuna esprili bir şekilde karşılık verdi.

"TORUN SAYISI ARTSIN DİYE DUA EDİYORUM"


Erdoğan, yeni doğan torunun sorulması üzerine; "Canan Aybüke. kızım eşiyle beraber koydu ismini. Tabi çok tatlı, hoş, 6. torunum. Allahıma dua ediyorum sayıları artsın diye. Zira milletçe sayımızın yükselmesi lazım." açıklamasını yaptı.

MUHABİRLERE; "ÇOK AĞIRDAN ALIYORSUNUZ"


Sözlerine; "Tabi darısı sizin de başınıza. Hem evlat olarak hem torun olarak. Bilmiyorum adımları attınız mı? Çok ağırdan alıyorsunuz gibi geliyor bana, adımları biraz hızlandırın." diye devam eden Reis-i Cumhur muhabirleri de güldürdü.

Öte yandan Reis-i Cumhur Erdoğan Almanya hakkında da açıklamalarda bulundu:

Türkiye'nin tansiyon düşürme hususunda herhangi bir sorumluluğu yoktur. Eğer bu konuda sorumluluk aranıyorsa bunun baş sorumlusu Almanya'nın ta kendisidir. Almanya şu ana dek kendi iç siyasi çekişmelerini devamlı Türkiye ile ve diğer kimi AB ülkelerini de yanına almak suretiyle bu sürece taşımıştır. Almanya, AB müktesebatına uymayan bir ülke konumuna düşmüştür.

SAKIN OY VERMEYİN

Ben de Almanya'daki vatandaşlarıma şunu söylüyorum, sakın bu hataya düşüp de bunları desteklemeyin. Bunlar Türkiye düşmanlarıdır. Birinci, ikinci parti önemli değil. Bu şu anda Almanya'da yaşayan tüm vatandaşlarımızın onur mücadelesidir.