Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:
AK Parti, TBMM Grup Toplantısı'nın partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Dün gerçekleşen seçimde ilerleyen dönem için tekrar TBMM Başkanlığı'na getirilen İsmail Kahraman beyefendiyi tebrik ediyorum. Kasım 2019 seçimlerine kadar TBMM'nin önünde çok yoğun ve çok ciddi bir gündem vardır. Bu 2 senelik zamanı en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. Meclisimizin verimli bir yasama dönemi geçireceğini ümit ediyorum.

BU GÖREVLERE ZORLA GETİRİLMEDİK

AK Parti milletin partisi olarak doğmuş bugüne de aynı düşünce yapısı ile gelmiştir. Gerektiğinde 15 senedir yaptığımız gibi gece gündüz çalışarak tehditleri, kumpasları bozarak bu yolda yürüyeceğiz. Kimse bizi bu işi yapmak için zorlamadı. Biz davamıza hizmet için bu görevlere kendimiz gelmek istedik. Hamdolsun ülkemizi bugünkü seviyeye ilerlettik. Şimdi yine milletimizin desteğine ihtiyacımız var. Birileri ellerini ovuşturarak AK parti nasıl zayıf düşer diye bunların beklentisi içinde olabilir. Kim hangi beklentide olursa olsun, bizler hedeflerimize ulaşacağız. Bizim için her seçim sadece bir güven tazeleme değil, yeni bir yol açma, yeni bir vites yükseltmedir.

ABD’DE TUZAK KURULDU

17-25 Aralık'ta ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri planlandı. Bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da yerleştirdiler. Birileri hala FETÖ'nün ağzı ile itham etmeyi sürdürüyorsa sebebi onlara verilen rolü yerine getirmektir. Aynı çevreler hepimizin gözü önünde yaşanan 15 Temmuz ihanetine hala tiyatro, kontrollü darbe diyebiliyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğini bakmak lazım.

İLK DEFA ÜMİDE KAPILMIŞTIM

Ana muhalefet partisi kendi raporunda bölücü örgütün eylemlerini halkın PKK ile iktidar arasında sıkışması olarak nitelendiriyorsa bu bir itiraftır. 15 Temmuz ihanetine kontrollü darbe deniyorsa bu sözü onlara kimlerin söylettiğine bakmak lazım. Bunların NATO'da yaşanan skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterecekleri ümidine kapılmıştım. Ne yazık ki 3 gün sonra tıpkı 15 Temmuz gibi tezgah olarak nitelemeye başladılar. Biz gerçek düşmanlarımızla başa çıkarız. Bizim asıl canımızı yakan darbeler, düşmanlarımız tarafından değil, onlarla beraber hareket eden ve zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor.