Reis-i Cumhur Erdoğan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı konuşmada rabianın anlamını bilmeyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na görev verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları;

'DÜRÜSTLÜK YOK'

Anamuhalefetin başındaki zat bir Alman dergisine Türkiye'ye gidilmemesi yönünde demeç veriyor. Tabii üzerlerine gidilince de bu defa 'Biz öyle bir şey demedik'. Bütün kayıtlar meydanda, o dergi meydanda. Kimi aldatıyorsun, kimi aldatacaksın. Zaten sizin hayatınız bu milleti kandırmak. Akşam başka sabah başka. Dürüstlük diye bir kavramları yok. Bizi aldatmanız imkansız. Onlarla birlikte hareket ediyorsunuz. Bu milleti bu oyunlarla kandırdığınız yeter. Artık millet sizin bu oyunlarınıza gelmiyor. Size kanmıyor.

'KILIÇDAROĞLU'NA GÖREV VERİYORUM'

Sözde Adalet yürüyüşü. Adaletin varsa Şişli'de çöpten yürünmüyor. Zira adalet yok. İzmir keza o şekilde. Kılıçdaroğlu tankların üzerine çıkarım falan diye açıklamalar yapıyordu. Tanklar havalimanında dururken niye arkana bakmadan kaçıp Belediye Başkanı'nın evine sığındın. Neymiş Rabia terör örgütü simgesiymiş. Ana muhalefetin başındaki zata Rabia'yı öğrenme görevi veriyorum. Bunu öğrenene kadar cezalı.