Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Antalya AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı.


KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ

Ana muhalefet partisinin başındaki zat, Alman dergisine röportaj veriyor. Normal koşullarda bir siyasetçi, böyle bir olanağı ülkesinin yararına kullanır.

Bizim ana muhalefet partisinin başındaki zat ne yapıyor, Türkiye'yi Alman medyasına şikayet ediyor. Öyle bir şikayet ediyor ki, Alman yatırımcılar da, turistler de Türkiye'ye gelmesin diye bas bas bağırıyor.

Neymiş efendim? Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği kalmamış. Evvela sözlerini inkar etmeye çalıştı, sonra 'ben bunları her yerde söylüyorum' diyerek işin içinden sıyrılmaya kalktı. Yazıklar olsun. Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, milletvekiliyle emekli olarak maaş aldığı devleti ve ülkesine böyle bir ihaneti yapabilen zata ne desek beyhudedir. Ankara'dan İstanbul'a yürüdü değil mi? Sözde adalet yürüyüşü yaptı. Peki, o yürüyüşü 29 gün yaparken, onun yol güvenliğini kim aldı? Bu hükümet sağladı. Bunların derdi ülkeyi karıştırmak.

KILIÇDAROĞLU'NUN BAĞLANTISI ÇIKABİLİR

İçerideki zatla alakalı (Enis Berberoğlu) soruşturma kendisine uzanacak diye korkuyor. İçerideki zatla Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın. 'Buradan çıktım çıktım, çıkmadım açıklamalarda bulunacağım' diyor içerideki zat.