Beşikdüzü'nde halka hitap eden Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan "Biz bu millete aşığız, biz bu milletin dertlisiyiz. Aşık olan dertli olan bir şeyler yapar" dedi.
 Reis-i Cumhur'un konuşmasından satır başları şu şekilde:

KILIÇDAROĞLU'NA SERT ÇIKTI: YAZIKLAR OLSUN

Ülke olarak ilaç yurtdışından mı gelecek. Onun bedelini biz devlet olarak veririz. Vatandaşımın ilaç yok diye çile çekmesini göz ardı edemeyiz. Hakkınızı arayın, böyle bir şey olduğu zaman ilgililere, yetkililere ulaşacaksınız. Unutmayın o günleri, ilaç dahi alamıyorduk. Doktor yazıyor beş tane ilaç, ikisi var üçü yok. Soruyouz, "Git eczaneden al" diye birde azarlıyorlardı halkı. Rahmetli Savaş Ay'ın programında Kılıçdaroğlu ne yapıyordu? Hey gidi günler hey! Bunlarda sosyal adalet, sosyal demokrasi diye bir kavram mevcut değil. Sosyal adalet bizde var, biz de onun gereğini yapıyoruz. Sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış Alman dergisine beyanatta bulunuyor, sana yazıklar olsun!

BUNLARI İYİ TANIYALIM

Türkiye'de adalet, özgürlük yokmuş. Ankara'dan çıktın İstanbul'a dek yürüdün, senin güvenliğini kim sağladı? Sen o yolda yürürken onca vatandaşa işkence çektirdin. Bu hükümet sana o olanağı sağladı. Hala sözde adalet derken senin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde grev yapıyorlar. Orada işçiler hakkını arıyor. Sen orayı hallet ondan sonra adaleti konuşalım. Adalet duygusal değildir. Adalet hissi değildir. Adalet yürek ister yürek. Kalkıp FETÖ'cü, DEAŞ'ı, PKK'yı korumak için sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan yazıklar olsun. Şimdi hasta diye yargı bıraktı onlar yürüyor. Bunları iyi tanıyalım.

ALMANLAR SALLAYIP DURUYOR

Japonlar bu ihalede yer aldılar, 1,5 milyar dolar buraya kredi temini oldu 2 bin 500 yataklı hastane İstanbul'a yapılacak. Bakın nasıl geldiler. At binenin kılıç kuşananındır bu böyle bilinmelidir. Almanlar sallayıp duruyor, varsın sallasınlar. Onlar da yanlışlarını anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak. Biz Almanlara bir şey yapmadık, ama ne yazık ki son dönemde istikameti kaybettiler. Şurada Ekim ayında seçim var, ondan dolayı birisi bir tarafa birisi bir tarafa vuruyor. Nereye vurursanız vurun biz yolumuzda gidiyoruz. Biz Türkiye'yiyiz. Atacağımız bu adımlarla Türkiyemizi çok daha farklı bir konuma getiriyoruz. getireceğiz.