Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden gerçekleştirilen açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü için Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'a mesaj gönderdi.

Reis-i Cumhur Erdoğan gönderdiği mesajında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) temelini oluşturan, başarılarıyla her zaman göğsümüzü kabartan Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümünü kutladığını aktardı.

Dünyanın en eski ve saygın ordularından bir tanesi olan ve şanlı mazisiyle isminden övgüyle söz ettiren Kara Kuvvetleri Komutanlığının, ulusal güvenliğin ve milli çıkarların korunmasında en etkin güç olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları belirtti:

"Disiplinli, cesaretli, milli ve manevi değerlerine bağlı, fedakar ekibiyle, ülkemizde huzur ve emniyetin teminatı Kara Kuvvetleri Komutanlığımız, dünyanın çeşitli yerlerinde üstlendiği görevlerde gösterdiği üstün hizmet anlayışıyla, bölgesel ve küresel barışın oluşumuna da çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Bölücü teröre karşı verdiğimiz amansız mücadelenin temel taşını oluşturan Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın, vatan sevgisi ve yüksek görev bilinciyle, ulusal ve uluslararası alanda üstlendiği görev ve sorumluluklarını gelecekte de başarıyla devam ettireceğine inanıyorum.

Bu fikirlerle, Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümünde, fedakar personelini tebrik ediyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."