Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yaptığı grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün itibari ile gündeme oturan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de içinde olduğu birçok ilin belediye başkanının istifa edeceği yönünde iddiaları açıklığa kavuşturdu.

Cumhurbaşkanı, söz konusu durum hakkında kısa bir konuşma yaparak, ‘Ak Parti’nin, herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vs…Bu dönem içerisinde böyle değişiklikler olabilir. Ancak şimdi böyle bir şey söz konusu değil. Ama bu demek değildir ki bundan sonra da olmayacak. Çünküseçime kadar bu tür değişimler yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim mesele, bunların hepsini içine alan bir meseleydi.’ ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’DE 4 YENİ ATAMA

Cumhurbaşkanı, konuyla ilgili kısa ve öz bir açıklama yaparak; "Partimizin, herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire... Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu." dedi.