Çanakkale Şehitliği'nin yer aldığı bölgede içki masası kuran CHP'lileri, Reis-i Cumhur Erdoğan sert bir şekilde eleştirdi.

ŞEHİTLERE, GAZİLERE SAYGILARI YOK


Erdoğan şehitlikte içki içenlerle alakalı, "Şehitlerle ilgili kimlerin ayrım yaptığı yapacağı açıktır. Çanakkale'de şehitlerimizin yattığı o topraklarda ana muhalefet partisinin toplantısında nelerin olduğunu hepimiz gördük. Ayrımcılık işte onlarda var. Onlarda şehitlere, gazilere saygı yok. Bunlar geçmişte de böyleydi. Bunlar değil miydi bizim camilerimizi ahıra çeviren." ifadelerini kullandı.


HER ŞEHİDİMİZİN BİZİM GÖNLÜMÜZDE AYRI BİR YERİ VARDIR


Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:
Son günlerde şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrımcılık fitnesi çıkarmayı çalışanları görüyorum. Her şehidimiz ve gazimizin bizim gözümüzde ayrı bir yeri vardır. Biz tüm şehitlerimize, tüm gazilerimize bu duygularla yaklaşıyoruz. FETÖ ihanet şebekesinin gerçekleştirdiği bu saldırıyı milletimizin tek vücut olarak ödemiş olması tarihte eşine az rastlanan bir başarı örneğidir.

ARAKAN İÇİN KİMSE KONUŞMASA DA BİZ KONUŞACAĞIZ


3 gündür Arakan'la ilgili olarak devlet başkanlarını arıyorum. Bütün bu görüşmelerimle birlikte ayın 19'undan itibaren Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanıyor. Tüm dünyaya bunu anlatacağız, haykıracağız. Kimse konuşmasa da biz konuşacağız.