Davete, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016'daki darbe kalkışmasında Ankara ve İstanbul'da etkin devlet kurumlarının kapılarını kendilerine ait kamyonlarıyla kapatan 250 kamyon şoförü de yer alacak.

Şoförler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde kamyonlarıyla halka oluşturacak.

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI DA OLACAK

Akşamki yapılacak iftarda Cumhurbaşkan’ı Erdoğan'ın sofrasında 15 Temmuz'da darbecilere karşı koymak adına nöbet tutan kimi vatandaşlar da bulunacak.

Erdoğan ile aynı sofrada iftarını açacaklar içerisinde 15 Temmuz darbe kalkışmasına engel olmak hedefiyle kamyonla Taksim Meydanı'na çıkan Şerife Boz ve kocası Şenol Boz olacak.

10 TANKI DURDURDULAR

FETÖ'nün başarısızlıkla neticelenen darbe kalkışmasının olduğu 15 Temmuz'da Atatürk Havalimanına giden tankları, egzoz deliklerini elbiseleriyle kapatarak hareket etmelerine engel olan Şanlıurfalı tantuni ustası Danyal Şimşek ile restoran sahibi Mehmet Şükrü Kıntaş da Erdoğan'ın sofrasında yer alacak.

Diğer taraftan Bitlis'te bir yakınından borç aldığı 7 çeyrek altınla kurduğu iş yerinin patronu olan üç çocuk annesi Saliha Yamaç da akşam düzenlenecek iftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı sofrada olacak.

Erdoğan'ın esnafla birlikte olacağı iftarda, kamyon şoförlerinin dışında100 berber, 30 kuaför ile her meslek dalından esnaf ve zanaatkarların birer temsilcisi de bulunacak.