Muğla'da FETÖ'nün darbe girişimi esnasında Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'a suikast teşebbüsü ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya dair 2'si firari, 43'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşmasına 6 Eylül'e kadar ara verildi.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından adliye binasındaki salonların fiziki yetersizliği sebebiyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının salonunda görülen duruşmada, tutuklu sanıklardan Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekibinden eski astsubay Ömer Faruk Göçmen'e esas hakkındaki savunması için söz verildi.

Sanık Göçmen, iki gün devam eden savunmasında kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek tahliyesini istedi.

Göçmen’in savunmasının sona ermesiyle verilen aradan sonra mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Ara kararda, Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen sanıklar Haldun Gülmez ve Ali Sarıbey'e bu hususta savunma yapmaları için ek süre verildiğini aktarıldı.

Sanıklar Gökhan Güçlü, Davut Uçum ve Murat Dağlı'ya barodan avukat tayin edildiğini ifade eden Baştoğ, avukatlara esas hakkındaki savunmaları için 15 gün süre verildiğini belirtti.

Baştoğ, duruşmaya, 6 Eylül 2017'ye kadar ara verildiğini açıkladı.

Duruşmadan sonra tutuklu sanıklar, yoğun güvenlik önlemleri altında Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.