Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında önceki gün toplanan MKYK'da, teşkilatlar, partinin yurt dışı temsilcikleri ile partinin kuruluş yıldönümü etkinlikleri üzerinde duruldu.

BELDELERE ATAMA OLACAK


Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş kongreler üzerine bilgi verdi. Belde teşkilatları için kongreye gerek olmadığını aktaran Ataş, bunların tayin ile yapılacağını belirtti.

Ataş, daha sonra ilçe, ondan sonra da il kongrelerinin yapılacağı bilgisini aktardı. Bu takvime göre il kongrelerinin bitirilmesi ocak ya da şubat aylarını bulacak.


"BU DEĞİŞİMİ MİLLET İSTİYOR"

Reis-i Cumhur Erdoğan toplantıda , teşkilat kongreleri esnasında yorulan, ayak uyduramayan, başarısız olanlar ile yollarına ayıracaklarını ifade ederek, "Bu değişim ve dönüşümü millet istiyor bizden. Milletin bu isteğini yerine getirip gerekli değişiklikleri yapacağız. Fakat içlerinde başarılı olan teşkilatlarımız da var. Onlarla yola devam edeceğiz" diye konuştu.

"KRİPTO FETÖ'CÜLERE DİKKAT"


FETÖ ikazı da yapan Erdoğan, "Teşkilat yönetimlerine getirilecek isimlerle alakalı çok titiz bir FETÖ incelemesi yapılsın. Kriptolara dikkat edilsin. Güvenlik soruşturmaları yapılaca. Hiçbir şekilde teşkilata sızmalarına izin verilmesin" uyarısında bulundu. MKYK üyeleri de kongreler yapılırken seçimlerde yerel ve bölgesel dengelere dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.