Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu'nda bulunmak amacı ile ABD’nin New York şehrine giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oradaki programlarına katılmayı sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın ev sahipliğini yaptıkları resepsiyona katıldılar.

Ellerine Türk bayraklarını alan Amerika’da yaşayan Türkler, resepsiyonun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve eşi Emine Erdoğan’ın bulundukları otelin önünde kalabalık oluşturdular.

TÜRK VATANDAŞLARA İLGİ

Trump’ın resepsiyonuna katıldıktan sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, otele döndüklerinde orada bulunan Türk vatandaşlarla ilgilendiler. Erdoğan çifti Türk vatandaşlarla sohbet ederek onlarla fotoğraf çektirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MACRON İLE GÖRÜŞTÜ

Diğer yandan, Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmelerine devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM binasında liderlerin ikili görüşmeleri için ayrılan bölümde, ilk olarak Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi.

Öte yandan Reis-i Cumhur Erdoğan Türk Evi'nin temel atma törenine katıldı.