Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

"Çocuklarım, kardeşim, eniştem, dünürüm, eski özel müdürüm, yurt dışına milyonlarca dolar para göndermiş." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Azıcık onuru, haysiyeti şerefi olan bu sözlerden sonra ya ispat eder ya özür diler." ifadelerini kullandı.

"AZICIK ONURU, HAYSİYETİ, ŞEREFİ OLAN.."


"Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Bir şeyi iddia ediyorsan, onu ispatla senin ortaya koyman gerekir. Ben buradan artık ismini bile anmaya tenezzül etmediğim bu zata soruyorum. Öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı? Varsa çıkar hemen ben gereğini yapayım. Yoksa çık milletin önüne iftira ettiğiniz söyle, özür dile. Aksi halde dünyanın en alçak suçu olan iftiracı konumuna düşeceksin. Azıcık onuru, haysiyeti şerefi olan bu sözlerden sonra ya ispat eder ya özür diler. Bu zat ne ortaya belge koyabilecek ne de çıkıp özür dileyebilecek."

"ERKEK DE GELİR HINCINI KARISINDAN ALIR" SÖZLERİNE TEPKİ


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'nın "Erkek işsizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa akşam tencere kaynamıyorsa bu erkek de gelir hıncını karısından alır." sözlerine tepki gösteren Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Ana muhalefetin başındaki zatın skandal ifadeleri bunlardan biridir. Üstelik de kadınlara yönelik toplantıda bu zat: Erkek işsizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa, akşam tencere kaynamıyorsa, bu erkek de gelir hıncını karısından alır.