Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan İstanbul, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geldi. Şehitler anıtını inceleyip dikilen söğüt ağacını seyretti. Başbakan Binali Yıldırım’da Çengelköy’den yürümeye başlayarak köprüye ulaşımını sağlamıştı.

“ÇENGELKÖYLÜLER CUNAYA KARŞI”

Başbakan Yıldırım, İstanbul, Çengelköy'de cuntacıların harekete geçmiş olduğu ilk zamandan itibaren, o günkü coşku ile Çengelköylüler cuntaya karşı demesiyle yürüyüşe geçmiş olduk. 15 Temmuz ülkemizin karanlıktan aydınlığa çıkmış olduğu ikinci Kurtuluş mücadelesi olmuştur. Ülkemizde ki tek bir FETÖ'cü bile barınmayıncaya kadar bu mücadelemizden ödün vermeyeceğiz

UÇAKLA İNCELEMİŞTİ

Atatürk Havalimanı'ndan helikopter ile ayrılmış olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün üstünden bir zaman boyu uçuş sağlayarak akşam yapılacak olan program öncesi son bir rötuş yaptı ve hazırlıklarını tamamlamak üzere Kısıklı’daki evine geçti.

Atatürk Havalimanı'ndan helikopter ile ayrılmış olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün üstünden pilota tur attırarak hazırlıkları inceleme fırsatı buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu durumun ardından İstanbul’daki Kısıklı'daki konuta geçerek hazırlıklarına başladı.

Bu zaman diliminde etkinlik alanının girişleri başlatılmış oldu. Elinde Türk bayrakları ile vatandaşlar koşarak gelerek program alanına katılım sağlamak için girdi. Bazı katılımcılar yanında getirdiği temsili idam iplerini salladıkları görüldü.