Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Muhtarlara seslendi.

 Şırnak Şenoba ve Diyarbakır Lice’de Şehit düşen 16 askerimize Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Recep Tayyip Erdoğan şunları belirtti;

“23. Sınır Tümen Komutanlığı görevini üstlenen Tümgeneral Aydın’ı Kayseri Komanda Tugay Komutanı olduğu zamanda gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişiminde sergilediği vatansever duruşu ile da hatırlayacağız. Kato Dağı’ndaki operasyonları yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın, göstemiş olduğu başarılarla çok daha önemli ve müstesna bir komutan olduğunu kanıtlamıştır. 

Türkiye’mizin ilerleyen dönemde vereceği mücadelelerde de önemli görevler üstlenmesini beklediğimiz bu komutanımızın ve diğer askerlerimizin kaybından son derece müteessirim”

Şehit düşen Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın 1992 senesinde üsteğmen iken kaleme aldığı “Hanke’ye Ağıt” şirini okuyan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti;

“Mücadelesi ile milletimizin umutlarını yeşerten komutanımızın ruhu şad, mekanı cennet olsun. 1 hafta önce Kato Dağı’nda İçişleri Bakanımız Sayın Soylu ile beraber orada incelemelerdeyken kendisi ile telefonla konuşmuştuk. Orada ‘Cumhurbaşkanım, bizim bu mücadelemiz sadece burası için değil. Buralarda muzaffer olduğumuzda İstanbul’da da, Ankara’da da muzaffer olacağız’ demişti. İşte bu kahramanlarla yürüyoruz”