Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum'da il danışma görüşmesinde yaptığı konuşmada Kuzey Irak'ın Mossad ilişkisi içerisinde olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı, ‘Bizim tek isteğimiz var. Oda Irak’ın bütünlüğünden yana olmaları. Tarihte yaptıklarımızdan pişman olmadık. Kuzey Irak uyarılarımıza rağmen bize karşı bir adım atmıştır. Ancak olacaklardan sorumlu olduklarını unutmasınlar. Yaşanan olayların bedelini ağır ödeyecekler.

İsrail bayrakları ile sokaklarda dolaşmak bizi derinden üzdü. Söz konusu durum, yönetimin Mossad'la ilişkilerini göz önüne sermiştir.’ İfadelerini kullandı.

GEÇMİŞ MÜCADELERİMİZ AYNI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunlara da değindi;

‘Bizim gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile Erzurum kongresinde gerçekleştirilen mücadelenin bir farkı yoktur. Türkiye tek bir millettir. Ülkemizi bölemeyecekler ve parçalamaya güçleri yetmeyecek.

Tek bir bayrak. O bayrakta da şehidimizin kanı mevcut. Kendi paçavralarını asmaya çalışanlar sonucunu gördü.

Tek bir vatanımız var ve onu bölmeye güçleri yetmeyecek. Bölmeye çalışanlar bunu ağır bir şekilde karşılığını alacaktır. Vatanımın huzurumu kaçırmak kimsenin haddi değil.

Mart ve Kası aylarında seçimler olacak. Bir 7 Haziran’la karşılaşmak istemiyoruz. Türk'ü, Kürt'ü, dadaşı bir olup sandıklarda birliğimizi göstereceğiz.’