Özel Haber/Haber365

Reis-i Cumhur Erdoğan, görevinin 3. senesinde AHaber'de Oğuz Haksever'in sunumu yaptığı özel yayında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Kanun Hükmünde Kararname (KHK) şuan ihtiyaç. Ana Muhalefet buna sürekli karşı çıkıyor. Amaçları belli. Amaçları sulu bulandırıp bu hainlere FETÖ'cülere destek çıkmak. Ancak hükümetimiz bu yolda kararlı adımlar atıyor. Ve bu konuda yoluna devam ediyor. Bu adımlar ülkemiz için hayırlı olacak. Çünkü bu adımlar ülkemizi bu hainlerden temzileyecek ve huzura erdirecek."

MİT'İN CUMHURBAŞKANLIĞINA BAĞLANMASI

"Bu durum çoğu lider ülkede bu şekilde. İstihbarat her zaman devletin başına bağlı olmak zorunda. Bu Amerika'da da böyle, Almanya'da da böyle, Rusya'da da böyle. Doğrusu da bu. İstihabarat servisi başına buyruk hareket etmemeli. Devletin başının her gelişmeden haberi olmalı. Eğer böyle olmazsa devlet hareket kabiliyetini kaybeder. Bakın bizim dönemimizde istşihbarat servisimiz uluslararası alanda bir prestij kazandı. Attığımız bu adımlarla daha da prestij kazanacak. O yüzden ben MİT'İn cumhurbaşkanlığına, devletin başına bağlı olmasını onaylıyorum ve bunu da KHK ile gerçekleştirdik."