Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de halka hitap ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:
 
Hakkari teşkilatın da faaliyet gösteren arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hakkarili kardeşlerimizin kalplerinin bizimle beraber olduğunu biliyorum. 2019 seçimlerin de Hakkari AK Partiye sahip çıkacaktır.
 
Bugün görevi devreden dava arkadaşlarıma ülkem ve partim adına teşekkür ediyorum. Bugün bizi bir kez daha bağrına basan Hakkarili kardeşlerime gönülden teşekkür ediyorum.
 
İşsizlikten dert yanıyorsak bunun tek sebebi terördür.
 
Hakkari de 1 KM bölünmüş yol vardı biz buna 85 KM bölünmüş yol ilave ettik.
 
Şehrimizde pek fazla insanın hayalini kuramayacağı bir havalimanı inşaa ettik.
 
Terör örgütünün desteğini alıp siyaset yapanlar buradaki insanımızı değil dağdaki teröristleri düşünüyor. Bizim derdimiz Hakka’deki kardeşim insanca yaşama ulaşabildi mi, suyuna kavuştu mu bizim derdimiz bu. Terör Örgütünün dağıttığı Yüksekova’yı biz ayağa kaldırdık.
 
Biz istiyoruz ki ben nasıl yaşıyorsam benim Hakkari’deki kardeşimde öyle yaşasın.
 
Kardeşlerim mesele niyet meselesidir. Niyetimiz hizmet etmekse kaynakta bulunur zamanda. Niyet iyi olsun. Kudüs meselesinde çıktı mı? Kudüs meselesinde dolarlar neredeydi? Tehdit ettiler. Kim oy verdi. Adını bile bilmediğim yerler. Dolarlar sadece oraya yetti. Yalnızca 8 ülkeydi. 128 ülke ne dedi siz dolarlarla bizi satın alamazsınız dedi. Bende şimdi diyorum ki Terörün gücü Hakkarili kardeşimin gücünü alt etmemelidir.

Önümüzdeki baharla birlikte, uzun zamandır güvenlik amacıyla uygulanan yaylalara çıkma yasaklarını inşallah kaldıracağız. Biliyorsunuz bir süredir et fiyatlarının yüksekliğinden dolayı hayvancılık konusunu tartışıyoruz. Bölgemizin önemli bir değeri olan maden ocaklarının rahatça faaliyet yürütebilmesi için gereken alt yapıyı da hazırlıyoruz. Hakkari gibi bir sınır ilimizin potansiyeli daha yüksel olmalı. Hedeflerimiz çok büyük. İnşallah o günleri de göreceğiz. Tek hesabımızı geçmişi bir kenara bırakarak çocuklarımıza umut dolu bir gelecek bırakmayı amaçlıyoruz. Bu ülkeyi yönetenlerin tek bir amacı var. O da milletimize hizmettir. Biz sizlere hizmetkar olmaya geldik.
 
Ülkemizin son 15 senesi faşist kafayla savaşma zamanı oldu. Bizde damdan düştük. Dolayısıyla bu sıkıntıları yaşayanların ne hissettiğini en iyi biz biliriz. Hakkari'deki Diyarbakır'daki Bingöl'deki kardeşlerimizin kökenine inancına laf söyleyen herkes karşısında önce bizi bulur.

Kandil mesafe olarak buraya çok yakın ama oradakilerin zihinleri buradaki kardeşlerimin zihinlerinden oldukça uzak. Coğrafyamıza ilişkin topyekün bir saldırı mevcut. Bizim bölünmemiz düşmanın istediği şey. Türkiye yoksa Hakkari'de yok Hakkari yoksa bizde yokuz. 40 senedir bu ülkede insanımızın huzurunu kaçıranlar artık bunu gerçekleştiremeyecek. Yetti artık.
 
Birilerinin çıkarı bölücülükten geçiyorsa bizim çıkarımız da vahdetten bir olmaktan geçiyor. Kudüs ile yaşanan durum da ne yaptık. İstanbul'da tüm üyelerimizi davet ettik. 1 haftalık çalışmayla ABD'nin İsrail ile birlikte o olumsuz kararını 128 üyeyle tersine döndürdük. Demek ki iman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır.
 
Kudüs'ün İsrail'in başkenti tanınması girişimi bölgemize ilişkin oynanan oyunun bir parçasıdır.