İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, şehit Eren Bülbül’ün Maçka’daki evine taziye ziyaretine gitti.

Bu esnada arayan Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan da anne Ayşe Bülbül ile konuştu. Erdoğan ‘Eren’in kanını yerde bırakmayacağız. Çok daha farklı bir şekilde inşallah öcünü alacağız. Allah sabrınızı arttırsın’ dedi. Ayşe Bülbül de ‘ İnşallah sizden dileğimiz o’ diye yanıt verdi.
‘Rabbim sabrınızı arttırsın’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Sizler kaza ve kadere inanmış kişilersiniz. Tabiki acımız var fakat en büyük makam şehitlik makamı. Erenimiz böyle bir makama, hele de böyle 15 yaşında ulaşması daha da farklı’ ifadelerini kullandı.

'CENNETİ ZATEN KAZANMIŞSIN'

Ayşe Bülbül’ün 13 evladı olduğunu öğrenen Erdoğan Ayşe Bülbül’e ‘Ayşe Abla, sen zaten cenneti kazanmışsın. 13 tane uşak doğurmuşsun’ dedi. Ayşe Bülbül’de ‘Ne bileyim, iyi mi ettim kötü mü…’ diye yanıt verdi. Erdoğan da bunun üzerine ‘İyi ettin, sen Allah’ın emrine de uydun, peygamberin sünnetine de uydun. ‘ ifadelerini kullandı. Ayşe Bülbül ‘Siz 3 deyince ben utanırdım’ deyince Erdoğan ‘En az dedim’ diye yanıt verdi.

Erdoğan Karadeniz’e geldiğinde Ayşe Bülbül’ü ziyaret edeceğini de belirtti.

ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Antalya AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda görüşmeyi açıklamıştı.

Az önce Eren'in annesiyle görüştüm. Eren 13 kardeş. Ayşe hanımın 13 evladı vardı 1 tanesi de Eren'di. Bana dedi ki, "Siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm" dedi. Dedim, "Olur mu, cenneti 13 evladınla teminat altına aldın".