Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, sosyal medya hesabından Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin, Reis-i Cumhur ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanlığı görevine getirildiğini duyurdu.

"HAYIRLI OLSUN"


Fevzi Kılıç, "Reis-i Cumhurumuz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanlığına getirilen milletvekilimiz Şaban Dişli’ye başarılar diliyorum. Yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Hayırlı olsun" mesajını paylaştı.

Şaban Dişli, Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde de başdanışmanlığını yapmıştı.

GEÇTİĞİMİZ AY HATİCE KARAHAN OLMUŞTU

Yeni Şafak gazetesinin ekonomi yazarları arasında olan Doçent Doktor Hatice Karahan, AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi sorumlusu baş danışmanı görevine getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiden sorumlu baş danışmanlarının arasında Yiğit Bulut ve Cemil Ertem de yer alıyor.

PEKİ HATİCE KARAHAN NE İŞLE UĞRAŞIR?

Doçent Doktor Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden onur seviyesinde mezun oldu. Bu durumun ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde İktisat yüksek lisans eğitimi görerek başarıyla tamamladı doktora çalışmasını ise yapmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. 2006 senesinde Ekonomi doktorası tamamlayıp Syracuse Üniversitesi’nde ekonomi dersleri ile ilgili bilginin ardı sıra, Center for Policy Research içerisinde araştırma ve analizci olarak görev yaptı.