17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

Reis-i Cumhur Erdoğan’ın Avukatından Açıklama

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimine dair davalarda Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil eden Avukat Hüseyin Aydın “Sanıkların reddeden tavrı benimsemeleri şaşırtmadı" yorumunda bulundu.

Reis-i Cumhur Erdoğan’ın Avukatından Açıklama

Reis-i Cumhur Erdoğan’ı alçak darbe girişimi davalarında temsil eden Avukat Hüseyin Aydın, konuya dair açıklamalarda bulundu.

Türk yargısının darbe pratiği bulunmadığını belirten Aydın, "bu duruma rağmen yargı üyelerimiz, çok sağlıklı ve etkili soruşturmalara imza attılar. Gelinen kademede hain darbe girişimi soruşturmaları büyük ölçekte bitirildi" dedi.

HAİNLERİN TAVRI ŞAŞIRTMADI

Yargılamalar esnasında incelediğimiz durumlar bizim için şaşırtıcı değildi. Bir defa FETÖ’cüler hiçbir şekilde işledikleri suçları ve bu FETÖ’ye üye olduklarını kabul etmiyor. Davaların hepsinde ayrı bir tiyatro çeviriyorlar. Toplumun ya da yargılamayı yapanların dikkatinin kendilerinden çok çevirdikleri tiyatroya yönlendirmek istiyorlar.

FETÖ YALAN SÖYLETTİRİYOR

FETÖ’nün üyelerine verdiği bir eğitim durumu söz konusu. Bunun en belirgin özelliği önlem ismi altında verdikleri eğitimdir. Bunun ise en önemli ayağı kendini kamufle etmek, kendini gizlemek için insan farklı bir kimliğe bürünür. Bundan dolayı FETÖ, üuyelerine ilk olarak yalan söylemeyi öğretiyor. FETÖ’nün önlem eğitiminin amacı kişiye aslında yalan söyleme becerisi sağlamaktır. Bu, sadece o anda öğrenilip icra edilen bir şey değil. FETÖ elebaşları tarafından, "Artık açığa çıkabilirsiniz" denilene kadar devam etmesi gereken ve zaman içinde yaşam tarzına dönüşen bir olaydır.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri