Cumhurbaşkanlığı döneminde dördüncü defa Malatya' ya gelmenin gururu içinde olduğunu ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, 2015 senesinin Şubat ayında 239 milyon liralık, 2016 senesinin Mayıs ayında 460 milyon liralık ve 2017 senesinin Şubat ayında da 1 milyar 162 milyon liralık eser ve hizmetin açılışını yaptıklarını, bugün de çeşitli kamu kuruluşlarına ve belediyelere ait 375 milyon liralık eser ve hizmetin toplu açılış törenini gerçekleştirdiklerini bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN STADI DOLU GÖRMEK İSTEDİĞİNİ DİLE GETİRDİ

Yapılan eserler hakkında bilgi veren Reis-i Cumhur Erdoğan, açılışa gelenlere hitap ederek, "120 milyon liralık bir yatırım olan, 27 bin seyirci kapasitesine sahip stadyumun açılışını yapmaktayız. Stat boş kalırsa yandınız, ondan sonra kapıyı da kilitleriz. Dolduracaksınız ve Malatya'yı şanına yakışan yere taşıyacaksınız. Bu stadyum, gerçekten Malatya' ya yakışan bir eser oldu. Malatyaspor' umuzun oyunu ile, Malatyalıların da koltuklarını doldurmak sureti ile bu stadın hakkını adına şehrin takımına sahip çıkması, takımın da şehre layık olmak için canla başla mücadele etmesi gerekir." dedi.

EVKUR YENİ MALATYASPOR'DAN BOMBA TRANSFER

Öte yandan bir alt ligde göstermiş olduğu gurur verici mücadele sonrasında Süper Lig' e yükselen ve akabinde önemli transferler gerçekleştirmiş olan Evkur Yeni Malatyaspor bomba transferlerine bir yenisini daha ekledi. Senegal asıllı Fransız futbolcu Aly Cissokho ile 2 senelik sözleşme imzalandı. Tecrübeli futbolcu için Güneşli' mevkinde bulunan bir otelde gerçekleştirilen imza törenine, Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, asbaşkan Aziz Yalçınkaya ve futbol şube sorumlusu Burak Çakır da katıldı.

Aly Cissokho Yeni Malatyaspor'da!

İmza töreninde konuşma yapan başkan Adil Gevrek, Fransız yıldız futbolcu için Aly Cissokho' nun önemli bir transfer olduğunu aktararak, "Uzun zamandır peşinde olduğumuz, Evkur Yeni Malatyaspor' a katkı sağlayacağına inandığımız bir futbolcu." diyerek açıklamlarda bulundu.