Reis-i Cumhur Erdoğan'dan Talimat! Acil Değilse Durdurun

Recep Tayyip Erdoğan aciliyet durumu olmayan yatırımların sokak ekonomisine kaydırılması yönünde talimat verdi.

Reis-i Cumhur Erdoğan'dan Talimat! Acil Değilse Durdurun

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, acil olmayan yatırımlara ara verilmesini, kaynakların sokak ekonomisine kaydırılmasını istedi.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılan haftanın başında yapılan Bakanlar Kurulu içtimasında ana gündem maddelerinden biri, ekonomiye ilişkin ne yapılacağı hakkında oldu.

BAKANLAR KURULUNA KADAR TÜM BAKANLAR FAALİYETLERİNİ TAMAMLASIN

Elde edilen bilgiler doğrultusunda Recep Tayyip Erdoğan, bir sonraki gelecek Bakanlar Kuruluna kadar tüm bakanların, acil olan 180 günlük faaliyet planlarını tamamlamalarını istedi. Hazırlanacak faaliyet planlarının "vatandaşın, sokak ekonomisinin ve reel sektörün" rahatlatılmasına dönük olması gerektiğini belirten Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan :

ACİL OLMAYAN YATIRIMLAR SOKAK EKONOMİSİNE KAYDIRILSIN

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ dan "Acil olmayan kamu yatırımlarına ara verin. Bu yatırımlar adına verilecek ödenekleri ekonominin rahatlatılması için harcayın" talimatı geldi.

Recep Tayyip Erdoğan, yerel bazda belediyelerin yatırımlarının da bu bağlamda ele alınması lazım geldiğini belirtti. Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ ın Temmuz 1’ de 180 günlük faaliyet planının ana hatlarını ve 31 Aralık 2017’ ye kadar atılacak adımları vatandaşa açıklayacağı bildirildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri