REİS-İ CUMHUR ERDOĞAN ! YOLLAR YÜRÜMEKLE AŞINMAZ

''Burada bir şeyi daha söylemem gerekiyor. Tesanüt çok önemli. Biz hep birlikte iri ve diri olursak Türkiye'yi kimse tesiri altına alamaz.  Fakat bakıyorsunuz biz hukuka saygı duyuyoruz dedikten sonra anayasayı aşağı alacak şekilde vatandaşımızı sokağa çağırmak kendilerinin de ülkemizin de menfaatine olmayacaktır.

Rahmetli Süleyman Demirel'i zikretmeden geçemeyeceğim, 'Yollar yürümekle aşınmaz' demişti. Eğer yürümekle aşınacağını zannediyorlar ise bunun mümkünatı yok." diyerek açıklamalarını sürdürdü Recep Tayyip Erdoğan.

ORTADA BİR OLAY VAR

"Zira meydanda bir olay var! Nedir o? Ünlü MİT tırlarının, FETÖ' cü yargı mensuplarınca durdurularak yer küreye servis edilmesi, bu işin içinde payı alan şahsın bu payını başka meslektaşı ile paylaşarak attığı adımlar ve ülkede ciddi bir skandalın yaşandığı bir mesele var. Eğer yargı bu türden tahakkümün tesirinde kalırsa biz yargıdan adaleti nasıl bekleyeceğiz?"

CHP'YE KURUM İÇİ ADALET SORUSU

"Kusura bakmayın, öyle elde adalet pankartı taşımak ile adalet gelmez. Parlamentoda kürsüde adalet için ne söyleyeceksen söyle Başında olduğun kurumda ne kadar adalet var?"