Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’taki helikopter kazasında 13 askerin şehadeti üzerine bir mesaj yayımladı.

Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığından hareket eden bir helikopterin kaza nedeniyle düşmesi sonucunda 13 askerin şehit olduğunu yoğun bir üzüntüyle öğrendiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları ifade etti:

"Bölgedeki operasyonları idare eden bir Tümgeneralimiz ile farklı rütbelerden subaylarımızın da içerisinde bulunduğu şehitlerimizin acısını, milletimizle birlikte derinden hissediyoruz. Terörle mücadelede son aylarda çok büyük başarılar elde etmemize vesile olan bu askerlerimizin kahramanlıklarını, ülke ve millet olarak asla hafızalarımızdan çıkarmayacağız.

Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor; şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve aziz milletimize başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum."

Şırnak'ta gerçekleşen bu elim olaya devlet kanadından ve siyasilerden de taziye açıklamaları gelmeye devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım'da şehitlerimiz için bir taziye mesajı yayınladı. 

Şırnak'ta yapılan törenede Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar katıldı. Şehitlerimiz yapılan törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.