Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, açılışını yaptığı 15 Temmuz Şehitler Abidesi' ni ziyaret etti. Reis- i Cumhur Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi' nin karşısında açılışını yapmış olduğu 15 Temmuz Şehitler Abidesi' ni Başbakan Binali Yıldırım ile ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

REİS- İ CUMHUR ERDOĞAN VATANDAŞLAR İLE BİR ARADA

Şehitler Abidesi' ni ziyareti esnasında Erdoğan, vatandaşlar ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitler Abidesi'ndeki incelemelerinin ardından vatandaşların arasından yürüyerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti. Beştepe' de bulunan 15 Temmuz Şehitler Abidesi' nin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' nde gerçekleştirilmişti.

Öte yandan Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ziyaret gerçekleştirmiş, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım gelmişti. Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım' ın Edirnekapı' daki 15 Temmuz Şehitliğini ziyareti, hemen hemen iki saat devam etmiş, Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakarak, dua etmişlerdi. Ziyaret esnasında Reis- i Cumhur Erdoğan ve Yıldırım, şehitlerin yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerinin mezarları başında Kur'an-ı Kerim de okumuştu.