Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 39. Muhtarlar Toplantısı'nda önemli açıklamalada bulundu.

ONLARA HER TARAFI MEZAR EDERİZ

Biz ülkemiz ve milletimiz için çalışırken FETÖ ihanet çetesinin ordu içindeki mensupları bir darbe kalkışmasında bulundu. Hemen sonrasında da Suriye'de kurulmak istenen terör devletinin önünü kesecek hamlemizi yaparak Fırat Kalkanı Harekatı'nı yaptık. Terör örgütü PYD/YPG'ye sözde devlet kurdurmayız, kurdurmayacağız. Bazıları Kürt devleti deyip duruyor, ben bunları Kürt kardeşlerime hakaret olarak kabul ediyorum. Suriye'de başka bir devlete asla izin vermeyeceğiz. Bu vatanı bölmeye çalışanlara biz her tarafı mezar ederiz.


BUNLAR KOMÜNİSTLER, KOMÜNİSTLER

Şimdi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz, bunlar 'İstemezük' diyorlar. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. İki ili, Artvin ve Rize'yi kucaklayacak bu havalimanı, adam 'İstemezük' diyor. Bu sol zihniyet, bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever, milliyetperver değildir."

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kapısı tüm muhtarlara açıktır bunu böyle bilmenizi isterim. Muhtarlarımızın tamamına ulaşana buna devam edeceğiz. Sandıktan başarı ile çıkmak her babayiğidin harcı değildir. Seçimle göreve gelenlerden bazıları ile anlaşamıyor olabiliriz. Milletimize bunu anlatıp izah ederiz. Yeni yapılmakta olan binamızda aynı anda 2 bin kişiye hitap etme, ikramımızı yapma imkanımız olacak. Çok daha seri bir şekilde bu toplantılarımızı devam ettireceğiz. Türkiye'nin son 16 yılı hiçbirimiz için kolay geçmedi. İlk sınavımızı 2002 yılında, partimin iktidar olduğu, şahsımın yer alamadığı garip durumda verdik.

26 AĞUSTOS'TA MALAZGİRT'TEYİZ!

26 Ağustos'ta Malazgirt'teyiz. Sulan Alparslan'ın otağı kuruğu yerde biz de otağımızı kuracağız, milletimizle orada olacağız.

BÖLGE HUZURA KAVUŞANA KADAR DEVAM EDECEK

OHAL. İktidarımızın ilk ayında OHAL'i kaldırdık. Maalesef bölge teröre çok daha farklı bir şekilde tanışma noktasında yol verdi. Şu andaki OHAL'in en önemli özelliği terör örgütlerini defetmek, onları inlerinden bulup çıkarıp gömmektir. Çünkü benim Güneydoğu'daki, Doğu'daki halkım, ülkemdeki halkım huzura kavuşmadıkça biz sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmayız. Benim muhtarlarım kaçırılıyor, öldürülüyorsa biz görevimizi getirmiş olamayız. O yüzden OHAL'le birlikte bölgeyi huzura erdirene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

ATATÜRK BÖYLE GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu'na gönderme yapan Reis-i cumhur Erdoğan, Kemal'in atletli pozuna 'Atatürk'ün partisiyiz' diyorlar. Atatürk'ün atletli bir şekilde yemek yerken gazetecilere fotoğraf çektirdiğini gördünüz mü?' dedi.