İslam aleminin bölük pörçük halinden yararlanan siyonistler, ilk kıblegah Mescid- i Aksa' yı istediği zaman Müslümanlara kapatıyor. 1,6 milyarlık İslam dünyası içinde sağlam bir dayanışma olmayınca, işgalci İsrail’ in kutsal topraklarda ki bu kana susamışlığının hesabı sorulamıyor. Filistin’ de insanları katletmeye devam eden siyonist yönetim, bir yandan Harem- i Şerif’ in altını tüneller ile oymaya devam ederken bir yandan da Yahudi taraftarları, gruplar halinde mabede taşıyıp Aksa’ yı taciz ettiriyor.

SİYONİSTLER AÇ- KAPA YAPARAK RESMEN ALAY EDİYOR

Hazreti Muhammed’ in (s.a.v.) miraca yükseldiği kutsal yerde Müslümanlar haftalardır cuma namazı kılamadı. İsrail polisinin dipçik gölgesi altında müminler, namazlarını Aksa çevresindeki sokaklarda kılmaya çalışıyor. İslam’ ın en büyük 3. mescidini canı istediği zaman kapatıp canı istediği zaman ‘açar gibi’ yapan siyonistler, Müslümanlar ile alay etmeye devam ediyor. Böyle bir ortamda İslam ülkeleri, Türkiye’ nin çağrısı ile yarın önemli bir zirvede buluşacak. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, İsrail zulmüne karşı hareket tarzını belirlemek üzere yarın İstanbul’da biraraya gelecek.

ORTAK BİR PAYDADA BULUŞMAK İÇİN...

İİT üyesi 57 ülkenin dışişleri bakanlarını buluşturacak zirve, 1,6 milyar nüfuslu Müslüman dünyanın İsrail’e ortak tepkisini yansıtacak. İİT Zirve Dönem Başkanlığı’nı ve İcra Komitesi Başkanlığı’nı yürütmekte olan Türkiye, İslam dünyasının yekvücut hareket etmesi için iradesini ortaya koydu. Zirve direktifi, Kudüs’te İsrail imzalı provokasyonlar sonrası krizin çözümü için çabalayan Reis-i Cumhur Erdoğan’ dan geldi.

KUDÜS'TEKİ SİYONİST BARBARLIK

Kudüs’ teki siyonist barbarlığın ele alınacağı zirve, İsrail’ e karşı ortak tavır belirleme ve Müslümanların bir araya gelebilmesi için en önemli fırsat olacak. Toplantıdan sonra Müslüman dünyadan İsrail ve milletlerarası topluma çağrı yapılacak.